MİSYONUMUZ

Ülkemizde geleneksel  işyeri hekimliği uygulamaları yıllardır yapılıyor olmasına karşın, proaktif iş sağlığı ve iş güvenliği uygulamaları oldukça yenidir.iş sağlığına ilişkin mevzuat 150 yıl önce yayımlanmış olmakla birilikte iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin müstakil bir kanun olan  29.06.2012 tarihinde yayınlanan 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu, 01.01.2013 tarihinde kısmen yürürlüğe girmiştir.

01.01.2014 tarihinde 50’ nin altında çalışan, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri de  kanuna tabi olmuştur. 2016 yılında hiçbir çalışanın kapsam dışında kalmayacağı proaktif yaklaşımlı 6331 sayılı iş kanunu gereği, bu alanda hizmet vermek üzere kurulmuş olan yetkisini ÇSGB’ dan almış ortak sağlık güvenlik birimiyiz (OSGB) . Halen biz en iyiyiz demeyi hak edenin olmadığını düşündüğümüz bu yeni sektörde,  ana teması insan olan, görev ve sorumluluklarının bilincinde,  kendine has kontrol mekanizmaları olan,  genç, dinamik ve bir o kadar da tecrübeli bir ekibiz.

 

Gücünü, etik çalışma prensiplerinden, takım çalışmasından, kanun ve yönetmeliklerden alan, hata yapmayan değil, hatalarından ders alan, bilginin saklanarak değil paylaşılarak anlam kazandığının bilincinde olan bir EKİBİZ

Epsilon - LOGO.png